Alkoholizm – leczenie w prywatnym ośrodku

Osób uzależnionych od alkoholu jest w Polsce bardzo wiele. Alkoholizm jest bardzo poważną chorobą, którą można leczyć. Osoby, które chcą się leczyć z tego nałogu mają do dyspozycji zarówno placówki publiczne, jak i prywatne. Wiele osób wybiera prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, bo na ogół na miejsce w nim nie trzeba czekać.

Ośrodek prywatny leczenia alkoholizmu – co zapewnia?

Dobry prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu oferuje terapię całodobową. W takim ośrodku pacjenci przebywają przez całą dobę. Na ogół sprawdzony prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu jest placówką zamkniętą. Leczenie alkoholizmu w profesjonalnym ośrodku uzależnień prowadzone jest przez doświadczonych terapeutów uzależnień.

Prywatny ośrodek osobom, które zdecydowały się na leczenie alkoholizmu zapewnia dyskrecję i anonimowość. Istotne jest też to, że pacjenci, którzy zgłaszają się na leczenie alkoholizmu pozostają pod opieką zarówno lekarza pierwszego kontaktu, jak i lekarza psychiatry.

Leczenie z alkoholizmu – ile trwa terapia?

Alkoholizm leczenie jest zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Alkoholizm leczenie może trwać zarówno cztery tygodnie, jak i znacznie dłużej. Terapia alkoholowa prowadzona jest w formie terapii grupowej połączonej z terapią indywidualną.

Terapia alkoholowa odbywa się w bardzo komfortowych warunkach. Warto wiedzieć, że nie każdy prywatny ośrodek uzależnień, którego specjalnością jest terapia alkoholowa ma podpisaną umowę z NFZ. Oznacza to, że alkoholizm leczenie pacjenci muszą zapłacić sami.