Jaki przycisk spłukujący wybrać?

W naszych łazienkach coraz częściej montowane są stelaże podtynkowe. Jednym widocznym elementem tego WC jest przycisk spłukujący. To mocno eksploatowany element, który może wymagać wymiany. Dotychczasowy przycisk spłukujący może też nie pasować do nowego wystroju łazienki. Jakie przycisk można kupić?

Przyciski spłukujące – jakie można kupić?

Przyciski do WC to bardzo szeroka kategoria produktów zróżnicowana między innymi pod kątem materiałów, z których są wykonane. Przyciski do WC są produkowane z tworzywa sztucznego, metalu lub szkła. Przyciski spłukujące dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

W sprzedaży z łatwością można znaleźć przyciski do WC białe, srebrne, chromowane, czarne. Dostępne są także przyciski spłukujące w kolorze złotym czy złoto-białym. Ich powierzchnia może być błyszcząca lub matowa. Większość przycisków zamkniętych jest w prostokątnej lub kwadratowej obudowie. Jednak same przyciski spłukujące do WC mogą mieć różny kształt.

Jakie są rodzaje przycisków do WC?

Przyciski spłukujące do WC dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. W sprzedaży dostępne są przyciski spłukujące do WC jednofunkcyjne oraz dwu funkcyjne. Jednofunkcyjny biały przycisk do WC będzie prosty w obsłudze i tani w zakupie, ale mało ekonomiczny w eksploatacji. Bardziej ekonomiczny w użytkowaniu okaże się biały przycisk do WC dwu funkcyjny. Najbardziej nowoczesny będzie biały przycisk do WC wyposażony w funkcję STOP.

Różnorodność wariantów kolorystycznych przycisków do WC sprawia, że każdy może wybrać przycisk idealnie dopasowany do wystroju łazienki.