Kody kreskowe – jakie rodzaje są dostępne

Znaczenie kodów kreskowych jest ogromne i dotyczy wielu branż, gdzie identyfikowanie towarów, produktów, materiałów właśnie dzięki kodom stało się znacznie łatwiejsze. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie handlu bez kodów kreskowych.

Jednocześnie warto mieć także świadomość, że istnieją różne rodzaje kodów kreskowych i tak naprawdę w zależności od potrzeb można je wykorzystywać w różny sposób. Istnieją kody jedno i wielowymiarowe, przygotowywane są kody mieszane łączące cechy obu rodzajów. Możliwości są różne, dzięki czemu można je lepiej dopasować także do miejsca, gdzie dane kody będą wykorzystywane.

Kody kreskowe i ich rodzaje

Trzeba mieć świadomość, że dostępne są różne rodzaje kodów kreskowych, natomiast nadal kody ean 13 są tą opcją szczególnie często wykorzystywaną i jest to jeden z podstawowych sposobów na oznaczenie produktów przeznaczonych do sprzedaży. Kod w takiej formule pozwala wygodnie identyfikować przygotowywane towary i jednocześnie pozwala na ich wprowadzenie do sprzedaży. Kod kreskowy Ean to taka opcja, która wykorzystywana jest na świecie już od blisko 50 lat. Zmieniła na tyle wiele branż, że tak naprawdę trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez kodów kreskowych.

Wykorzystywanie kodów kreskowych

W związku z tym, że wykorzystywanie różnych kodów kreskowych jest powszechnością warto mieć świadomość, że istnieją ich różne rodzaje kodów kreskowych i dlatego każdy może szukać takich propozycji, które odpowiadać będą jego potrzebom. Można wybrać kody kreskowe w taki sposób, by bez problemu oznaczyć produkty i zapewnić sobie, że ich identyfikacja będzie dzięki temu łatwiejsza i będzie można liczyć na to, że nie będzie obaw o pomylenie produktów między sobą.