Obróbka skrawaniem – do kogo skierowana jest usługa?

Branża obróbki metali od kilku lat rozwija się niezwykle dynamicznie. Wiele procesów w tej branży zostało skomputeryzowanych. Obróbka metali Wrocław wykonywana jest właśnie z wykorzystaniem maszyn sterowanych komputerowo.

Obróbka metali – jaki jest zakres usług?

Obróbka odbywa się w sposób całkowicie automatyczny. Dzięki temu obróbka metali Wrocław przebiega w bardzo krótkim czasie i jest przy tym bardzo precyzyjna. Co bardzo ważne, frezowanie CNC Wrocław nie powoduje spadku dokładności nawet przy wykonywaniu bardzo wielu takich samych elementów.

Frezowanie pozwala dzięki temu na zaoszczędzenie materiału. Frezowanie CNC Wrocław znajduje zastosowanie nie tylko do obróbki metali. Dodatkowo znajduje zastosowanie także w przypadku takich materiałów jak tworzywa sztuczne, stal oraz drewno. Obróbka CNC Wrocław znajduje zastosowanie do obróbki elementów o bardzo różnych gabarytach.

Jakie rodzaje obróbki CNC są stosowane?

Obróbka CNC Wrocław wykonywana jest na różnych rodzajach frezarek. Obróbka metali Wrocław metodą frezowania może odbywać się z wykorzystaniem frezarek 3-osiowych lub 4-osiowych. Możliwe jest wykonywanie obróbki również frezarką 5-stronną.

W efekcie usługa frezowania CNC może zostać wykonana w przypadku elementów o bardzo różnych, nawet wielkogabarytowych rozmiarach. Co warto wiedzieć, obróbka metodą frezowania to tylko jeden ze sposobów obróbki metali. W obróbce metali znajduje zastosowanie także skrawanie, toczenie i szlifowanie.