Podstawowe zasady wyboru ubranek dla dziecka

Każdy rodzic na wieść o tym, iż urodzi mu się córka planuje kupować ubranka niemowlęce dla dziewczynki. Warto zrobić to z pewnym wyprzedzeniem, aby przed samym porodem nie stresować się tym, że czegoś brakuje. Jednak wpadając w szał zakupów trzeba też pamiętać o kilku ważnych kwestiach podczas kompletowania wyprawki. Ubranka dla niemowląt dziewczynek muszą charakteryzować się pewnymi cechami, które są niezwykle istotne. Jakie są zatem podstawowe zasady? Oto te najważniejsze.

Po pierwsze – różnorodność

Różnorodność – to pierwsza z cech, jakimi powinny charakteryzować się ubrana dla noworodka. Dziewczynka na tym etapie życia raczej nie potrzebuje spódniczek i sukieneczek, jednak są takie elementy garderoby, bez których absolutnie nie może się obyć. Wśród nich trzeba wymienić przede wszystkim śpioszki, bluzeczki, półśpioszki, rampersy, bodziaki, czapeczki, sweterki, czy kombinezon.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby ciuszki dla niemowlaka dziewczynki były zarówno z długim, jak i krótkim rękawkiem czy z długimi lub krótkimi nogawkami. Jednocześnie warto zaopatrzyć się już na wstępie w ciuszki w co najmniej dwóch rozmiarach.

Po drugie – wygoda i funkcjonalność

Ubranka dla niemowlaka dziewczynki – oprócz różnorodności – powinny też być wygodne i funkcjonalne. Co to oznacza w praktyce? Otóż ciuszki powinny być rozpinane na całej długości (co znacznie ułatwia przewijanie), pozbawione wszelkich ozdób (w postaci cekinów bądź koralików) i dopasowane do rozmiaru dziecka (przede wszystkim ciuszki nie mogą być za male).

Po trzecie – jakość ubranek dziecięcych

Skóra dziecka jest bardzo delikatna. A to oznacza, iż wszystkie ubranka dla niemowlaka dziewczynki powinny być bardzo dobre jakościowo. W tym przypadku ważny jest materiał, który powinien być naturalny, przewiewny, delikatny, pozbawiony niebezpiecznych substancji, neutralny dla skóry i antyalergiczny. Tutaj doskonale sprawdzi się bawełna organiczna i bambus. To właśnie z tych materiałów warto wybierać ubranka dla niemowlaków.

Zakup ubranek dla niemowląt dziewczynek to ważny etap w oczekiwaniu na dziecko. Warto zadbać o to, aby były one różnorodne, funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne dla oka.