Poduszka do karmienia ułatwia karmienie piersią

Na rynku w chwili obecnej dostępnych jest szereg akcesoriów, które ułatwiają opiekę nad maluchem. Do akcesoriów bardzo przydatnych każdej mamie, która karmi swoje dziecko zalicza się poduszki do karmienia.

Poduszki do karmienia: dlaczego warto je kupić?

Poduszki do karmienia znacznie ułatwiają karmienie dziecka piersią. Poduszki dostępne są w bardzo różnych kształtach. Do tych, które sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze zalicza się te w kształcie rogala.

Rogal do karmienia pozwala mamie przyjąć pozycję, która jest dla niej najbardziej wygodna. Ponadto rogal do karmienia może zostać wykorzystany także jako otulacz dla malucha. Co istotne, mimo że rogal do karmienia został zaprojektowany specjalnie o karmieniu piersią, mogą z niego skorzystać także mamy, które karmią swoją pociechę butelką.

Jakie są rodzaje poduszek do karmienia?

W sklepach z artykułami dla dzieci można kupić poduszki do karmienia w różnych wariantach. Poduszka rogal do karmienia występuje zarówno w standardowym, jak i większym rozmiarze. Ta druga doskonale sprawdzi się jako poduszka do karmienia bliźniąt.

Zarówno pojedyncza poduszka rogal do karmienia, jak i poduszka do karmienia bliźniąt dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Poduszka rogal do karmienia ma wypełnienie z pianki poliuretanowej. Taki sam rodzaj wypełnienia posiada poduszka do karmienia bliźniąt. Wykonane z tej pianki wypełnienie nie odkształca się pod ciężarem malucha. Przez cały czas karmienia zapewnia mu stabilne podparcie.