Wyprawka dla niemowlaka – jak powinna wyglądać?

Wielu rodziców zastanawia się od czego zacząć kompletowanie wyprawki. Ubranka dla niemowląt dziewczynek to jeden z podstawowych elementów wyprawki kompletowanej jeszcze przed pojawieniem się córki na świecie. Dobrze zrobić to z pewnym wyprzedzeniem, żeby ostatnie tygodnie już w spokoju przygotowywać się do tego wielkiego dnia.

Jednak taka wyprawka nie może być przypadkowa, a kupowane ubranka niemowlęce dla dziewczynki muszą charakteryzować się pewnymi cechami. Jak zatem powinna wyglądać taka wyprawka? Oto podstawowe zasady.

Różnorodność ubranek dla niemowlaka

Różnorodność – tym powinny charakteryzować się ubranka dla noworodka. Dziewczynka na tym etapie nie potrzebuje bardzo wielu ubrań (bo szybko rośnie), ale powinny być one dosyć różnorodne. W takiej wyprawce powinny znaleźć się przede wszystkim śpioszki i półśpioszki, bodziaki, pajacyki, rampersy, kaftaniki, bluzeczki, czapeczki, sweterki, kurteczki i jeżeli istnieje taka konieczność – ciepłe okrycie wierzchnie. Dodatkowo ciuszki dla niemowlaka dziewczynki muszą być w różnych wariantach – na przykład z długimi i krótkimi rękawkami oraz nogawkami.

Praktyczne jest też zakupienie podstawowych ciuszków w co najmniej dwóch rozmiarach – uchroni to przed sytuacją, w której pewnego dnia okaże się, że wszystko jest za małe,

Podstawa to wygoda i funkcjonalność

Ubranka dla niemowlaka dziewczynki powinny być różnorodne – to nie ulega wątpliwości. Ale to nie wszystko. Powinny też być wygodne i funkcjonalne – i to zarówno dla samego dziecka, jak i rodzica. Dlatego też ciuszki powinny posiadać zapięcie na całej długości, nie mogą mieć żadnych fikuśnych i niepraktycznych kształtów i nie mogą być za małe. To sprawi, że przebieranie będzie łatwe, a maluch w takich ciuszkach będzie czuł się po prostu dobrze.

Co jeszcze jest ważne przy zakupie ciuszków dla niemowlaka dziewczynki? Trzeba pamiętać o jakości. Ubranka powinny być przewiewne, delikatne i przede wszystkim bezpieczne. Dlatego też w przypadku ubranek dla niemowlaka najlepiej sprawdzi się bawełna organiczna i bambus.