Coraz więcej osób w naszym kraju interesuje się możliwościami ogrzewania domów tanimi, a jednocześnie przyjaznymi dla środowiska sposobami. Stąd coraz większe zainteresowanie ogrzewaniem na podczerwień.
Jakie zalety ma ogrzewanie na podczerwień?
Grzejniki na podczerwień bazują na promieniowaniu podczerwonym. Jest to promieniowanie emitowane także przez człowieka. Grzejniki na podczerwień są dla użytkowników całkowicie bezpieczne. Podczas pracy grzejniki na podczerwień nie emitują żadnych szkodliwych związków.
Osoby, które zdecydują się na montaż w swoim domu ogrzewania na podczerwień nie muszą obawiać się, że dojdzie do zatrucia domowników na przykład czadem. Grzejniki na podczerwień są jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego. Wiele osób doceni też to, że są one bezobsługowe. Nie wymagają gromadzenia zapasów opału na zimę. Nie trzeba też usuwać popiołu.
Jakie rodzaje ogrzewania na podczerwień są dostępne?
Na chwilę obecną na rynku dostępne są promienniki podczerwieni, folie i maty na podczerwień oraz panele na podczerwień. Bez względu na to, czy wybierzemy promienniki podczerwieni czy panele na podczerwień, możemy być pewni, że zapewnią nam one bardzo przyjemne ciepło. Panele na podczerwień można montować nie tylko na ścianach. Są sterowane pilotem i nadają się do montowania również na suficie.
Grzejniki IR sprawdzą się nie tylko w domach. Z powodzeniem grzejniki IR można montować także w biurach, hotelach i różnych innych obiektach użyteczności publicznej.