Nowoczesne ogrzewanie dla wymagających

Coraz wyższe rachunki za ogrzewanie skłaniają do poszukiwania alternatywnych, tańszych źródeł energii. Wśród różnych dostępnych obecnie rozwiązań jest między innymi ogrzewanie na podczerwień. W Polsce jest ono jeszcze mało znane, przybywa jednak osób, które interesują grzejniki na podczerwień.

Czy to bezpieczne ogrzewanie?

Grzejniki na podczerwień pracują wykorzystując promieniowanie podczerwone. Jest to promieniowanie, które naturalnie występuje w przyrodzie. Emituje je każde ciało, które jest ogrzewane. Źródłem promieniowania podczerwonego jest także człowiek. A to oznacza, że grzejniki na podczerwień są bardzo bezpiecznym źródłem ogrzewania.

Do domowego ogrzewania na podczerwień mogą zostać wykorzystane panele na podczerwień oraz maty i folie grzewcze. Panele na podczerwień można montować zarówno na  ścianach, jak i sufitach.

Jak steruje się ogrzewaniem na podczerwień?

Panele na podczerwień – nawet te zamontowane na suficie – nie sprawiają użytkownikom żadnych problemów. Są bowiem nie tylko bezobsługowe, ale także bezawaryjne. Grzejniki IR są też bardzo proste w montażu. Grzejniki IR mogą współpracować z innymi, ekologicznymi źródłami energii.

Grzejniki IR są rodzajem grzejników elektrycznych. Niezbędny do ich zasilania prąd może pochodzić z paneli fotowoltaicznych. Dzięki stają się one efektywnym, przyjaznym dla środowiska przyrodniczego (grzejniki te nie emitują żadnych zanieczyszczeń), a jednocześnie bardzo tanim źródłem ogrzewania. Są alternatywą dla kotłów na paliwa stałe.