Zdrowe, świeże soki przygotowane w domu

Jeszcze kilka lat temu chcąc przygotować świeży sok w domu mogliśmy wykorzystać tylko sokowirówkę. Od pewnego czasu w polskich sklepach dostępne są wyciskarki. Stały się one alternatywą dla sokowirówek. Zobaczmy, jakie zalety mają wyciskarki do soków.

Wolnoobrotowe wyciskarki do przygotowywania soków

Wyciskarki do soków to urządzenia, które wyciskają sok zarówno z owoców, jak i warzyw. Wyciskarki do owoców są nowoczesnym urządzeniami, które wyciskają sok najpierw rozdrabniając owoce, a następnie je zgniatając. Wyciskarki do owoców umożliwiają przygotowanie soku, który jest pełen witamin i minerałów.

Sok, który zostanie przygotowany z wykorzystaniem wyciskarki może być przechowywany w lodówce przez kilka dni. Wyciskarki do soków wolnoobrotowe wyciskają sok zarówno z miękkich, jak i twardych owoców oraz warzyw. Co więcej, wyciskarki do soków wolnoobrotowe poradzą sobie z wyciśnięciem soku z ziół i trawy pszenicznej.

Jaką wyciskarkę wybrać?

Na rynku dostępne są obecnie bardzo różne modele wolnoobrotowych wyciskarek do soków. Są takie wyciskarki do soków wolnoobrotowe, które umożliwiają przygotowanie nie tylko soku. Wyciskarka wolnoobrotowa może służyć również do przygotowania sorbetów i lodów. Poszczególne modele różnią się między innymi wielkością komory wsadowej.

Wyciskarka wolnoobrotowa z dużą komorą umożliwia przygotowanie soku bez konieczności wcześniejszego rozdrobnienia produktu. Dodatkowy plus: wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie bardzo proste w obsłudze i łatwe do utrzymania w czystości.